ru   ua   en 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

Ціна лікарської помилки
Вівторок, 28 Серпня 2007

За даним Світової організації охорони здоров'я, близько 14 мільйонів людей у цей момент страждають від інфекцій, які були занесені їм у лікарнях. В Україні від лікарської помилки щодня помирає 6-7 чоловік, втричі більше ─ стають інвалідами. Шанс загинути через помилку лікарів ─ один до трьохсот, але це в 33 тисячі разів більше, ніж ризик померти в ДТП.

Від горе-ескулапів у нашій країні майже ніхто не застрахований ─ і буквально, й образно. Полісами захищаються переважно приватні клініки ─ стоматологічні, офтальмологічні, пластичної хірургії, однак говорять про це неохоче, посилаючись на психологію клієнтів: лікар страхується від помилки ─ отже, невпевнений у власних силах.

«У нас існує віджиток минулого ─ безкоштовна медицина, а відповідно до цивільного кодексу, права й обов’язки лікарів виникають тільки в тому випадку, якщо я сплачую гроші», ─ стверджує експерт зі страхування Дмитро Калишевський.

У принципі, за допомогою так званого страхування відповідальності лікарів, убезпечити себе від помилки можна, однак розробка поліса дорого обійдеться, і популярною в Україні не буде. З таким самим успіхом можна розробити поліс від викрадення інопланетянами.

«На Заході цей поліс коштує 50 чи 100 тисяч євро. Якби в Україні він коштував не більше 2 тисяч євро, не кожен лікар зміг би дозволити собі його придбати. А якщо впровадити обов'язкове страхування, то на цю ж суму подорожчають і послуги лікарів. Платна медицина й так не по кишені багатьом, а може стати взагалі елітною», ─ розповів Калишевський.

У США, наприклад, усі лікарі ─ члени американської медичної асоціації, і ця асоціація бере на себе відповідальність за кожного лікаря. «Пацієнт знає, до кого звернутися з претензією, а лікар відчуває себе захищеним. Асоціація аналізує помилки й вирішує, чи може той чи інший лікар працювати», ─ підкреслив кандидат медичних наук, офтальмолог, лікар вищої категорії Андрій Ковальов.

Крім того, це допомагає встановити рейтинг приватних лікарень, тобто чим менше пацієнтів звернулося з претензіями, тим дешевше буде коштувати даній поліс установі на наступний рік. У випадку, якщо поскаржилося більше ста пацієнтів ─ лікарня взагалі не одержить поліс, а її ескулапів позбавлять ліцензії. У нас же, додає Андрій Ковальов, люди більше хвилюються, коли йдуть до перукаря, ніж коли лягають під ніж, тому що вважають: якщо я плачу гроші ─ хірург несе всю відповідальність, і ділити її з лікарем не бажають.

Щоб медичне страхування не стало фікцією, пацієнти теж повинні усвідомлювати відповідальність і за свої рішення. Віджиток минулого ─ і наше невігластво ─ це сліпа довіра до лікарів і небажання довідатися більше про хворобу, препарати й методи лікування.

На думку громадського діяча й борця за права пацієнтів Євгенія Новицького, необхідно вести власну історію своєї хвороби, знати все про прописані препарати і не забувати про право лікаря на помилку. «Лікарська помилка ─ це окремий випадок. І навіть тоді ми можемо йти на конструктив з лікарем, тому що в даній ситуації як ніколи потрібна наша співпраця», ─ підсумував Новицький.


За матеріалами http://events.ubr.ua/


Автор: Fedir
Прочитали: 1374 рази

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів
 • «Медична мафія» МОЗ проти громадян України
 • Клятва Гіппократа АБО про ОДИН ДІАГНОЗ Від „ЛІХТАРЯ"

  Читайте також:
 • 90% українців не довіряють вітчизняній медицині
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?
 • Чи є права в українського пацієнта?
 • Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 229
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.