ru   ua   en 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

Чернігівські і черкаські власті шантажують 118 гемодіалізників
Четвер, 17 Лютого 2011

118 пацієнтів з хронічною хворобою нирок V стадії, які потребують постійного лікування методом гемодіалізу, вимагають від чернігівських і черкаських властей не забирати у них право лікуватися і отримувати якісну допомогу у центрах гемодіалізу, інакше вони втратять найголовніше – життя!
Справа у тому, що напередодні кожен із 118-ти пацієнтів-гемодіалізників з Чернігівської і Черкаської областей отримав персональний лист від місцевих властей, у якому їх попередили, що лікування у медичному закладі «Фрезеніус», де вони сьогодні отримують гемодіаліз, може бути припинено у будь-який час начебто через відсутність фінансування. «Надання допомоги (сеансів гемодіалізу) Вам може бути припинено в будь-який час», - про це йдеться в листі до пацієнтів за підписом головного лікаря Чернігівської обласної лікарні М.Романюка та завідувачки відділу нефрології та гемодіалізу Чернігівської обласної лікарні О.Гордої, оригінал якого пацієнти-гемодіалізники передали Всеукраїнській Спілці Громадських Організацій «Рух за здоров’я»


При цьому у самих центрах гемодіалізу «Фрезеніус» - черкаському і чернігівському, збудованих та введених в експлуатацію відповідно у 2009 та 2010 роках на підставі укладених з обласними адміністраціями протоколів про наміри про здійснення інвестиційного проекту по створенню центрів діалізу – інформацію про припинення лікування називають провокацією з боку регіональних властей, оскільки з нового 2011-го року центри лікують своїх пацієнтів безкоштовно. Вартість процедури гемодіалізу у черкаському та Чернігівському центрах «Фрезеніус» не вища за вартість цієї процедури у обласних лікарнях, проте місцеві медичні адміністрації навіть не реагують на пропозиції по лікуванню хворих у центрах німецької компанії у 2011 році (відповідні листи додаються). Їм нема що відповісти. Вартість лікування у центрах «Фрезеніус» така, як у державному закладі, якість набагато вища, десятки пацієнтів у чергах чекають нагоди потрапити у німецьку клініку, звертаються до місцевих властей та навіть до Президента – марно.
У надісланих до пацієнтів листах місцеві власті запропонували їм проходити процедуру гемодіалізу виключно в обласних лікарнях, зазначивши при цьому, що «згідно бюджету обласної лікарні передбачена обмежена кількість хворих». Це зумовило появу розмов про те, що начебто для того, щоб все ж таки отримати можливість лікуватися за державний кошт, потрібно буде викласти чималу суму своїх власних коштів за те, щоб потрапити у список щасливців на безкоштовний гемодіаліз в обласній лікарні. «Не отримання від Вас відповіді буде вважатися за відмову від лікування», - йдеться у листі від Чернігівської обласної лікарні.
У листі від Черкаського управління охорони здоров’я і медицини катастроф за підписом начальника управління В.Брожика також йдеться про те, що лікування гемодіалізників за бюджетний кошт буде проводитися тільки у державних медичних закладах, у листі також вказано, куди можна звернутися з цього питання (оригінал листа додається).
Але ж торік місцеві бюджети виділяли гроші на лікування пацієнтів у центрах гемодіалізу «Фрезеніус» і пацієнти, які відчули на собі переваги лікування у німецькому приватному закладі охорони здоров’я, вже не хочуть повертатися до лікування в обласних лікарнях. За період лікування у «Фрезеніусі» якість їхнього життя незрівняно покращилася, що підтверджується лабораторними даними. До того ж пацієнтам центрів не доводиться ні за що доплачувати, як це відбувається в обласних лікарнях, коли там не вистачає необхідних матеріалів для проведення процедури гемодіалізу. 
«Ми хочемо продовжити лікуватися у центрі гемодіалізу «Фрезеніус», оскільки за даними Національного реєстру хворих з хронічною хворобою нирок у 2009 році смертність у Черкаській обласній лікарні становила 18,7%, а в Центрі «Фрезеніус» - 2,55% за даними з листопада 2009 р. За цей час у «Фрезеніусі» не було зафіксовано жодного нового випадку інфікування вірусними гепатитами В і С, усім пацієнтам Центру, у яких не виявлено активного гепатиту, зроблено щеплення проти гепатиту В. Ризик інфікування у самому Центрі зведений до мінімуму», - написали пацієнти черкаського Центру гемодіалізу «Фрезеніус» у відкритих листах до черкаської влади. «Раніше, під час лікування в обласній лікарні, ми рахували кроки, які нам під силу пройти. А деяких з нас до «Фрезеніусу» приносили на носилках. Це здається неймовірним, але ми знову можемо ходити на роботу і, навіть, водити автомобіль, - ми повертаємось до нормального життя».
Загалом, успішна робота в Україні німецьких центрів гемодіалізу «Фрезеніус» свідчить про пошук реальних механізмів інтеграції приватного сектора в державну систему охорони здоров’я, до формування сучасної моделі розвитку галузі, в якій буде місце і конкуренції, і новітнім технологіям, і підвищеній відповідальності щодо безпеки пацієнтів. У світлі реформування медичної галузі це міг би стати першим реальним прецедентом взаємодії бізнесу і влади. Одначе, не зважаючи на заклики Президента і прем’єр-міністра невідкладно розпочати реформування галузі, місцева влада стає реальним гальмом усіх позитивних зрушень і перетворень. На переконання самих пацієнтів, задля яких в першу чергу і має проводитися реформування галузі, регіональній владі не потрібні покращення медичних послуг. Їй потрібний бізнес на державній медицині, побудований на методах шантажу, мовляв, лікуйтеся тільки там, де ми скажемо, і користуйтеся тою якістю послуг, яку ми можемо надати, і звісно ж - ще спробуйте потрапити безплатно у список людей, які зможуть лікуватися за державний кошт.
Водночас пацієнти центрів гемодіалізу «Фрезеніус» у Чернігові і Черкасах повідомили активістів ВСГО «РУХ ЗА ЗДОРОВ’Я» про те, що працівники обласних лікарень їх постійно залякують тим, що у разі розголосу обставин цієї справи – вони взагалі не отримують лікування в обласних лікарнях, чим фактично шантажують їх правом на життя.
Якщо чернігівські і черкаські власті не припинять шантажувати пацієнтів-гемодіалізників лікуванням, вони обіцяють провести масштабні акції у Чернігові, Черкасах, Києві із залученням інших всеукраїнських пацієнтських організацій. Також пацієнти готові публічно озвучити факти їх переслідувань та залякувань з боку працівників обласних лікарень.

Для отримання повної інформації звертайтесь до Оксани Соломченко, активіста та координатора ВСГО «Рух за здоров’я» за тел.. 067 277 44 54.
Також, у разі потреби, ВСГО «Рух за здоров’я» може надати контакти пацієнтів, яких шантажують.
 

 


Автор: Оксана Соломченко
Прочитали: 240 раз

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів
 • Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?

  Читайте також:
 • 90% українців не довіряють вітчизняній медицині
 • Чи є права в українського пацієнта?
 • Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
 • Понад сотня гемодіалізників пікетуватимуть Кабінет міністрів
 • Громадський моніторинг якості медичних послуг в м. Ужгород
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 229
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.