en   ua   ru 
Skarga
 Навігація 
Головна сторінка
Останні новини
Скарги
Наші опитування
Пошук по сайту
Мій акаунт
Гостьова книга
FAQ (Питання і відповіді)
Написати листа адміну
Співпраця
Додати скаргу

 Пошук по сайту 

 Категорії  Новини 

Хвора померла, так і не дочекавшись лікарів
Четвер, 29 Листопада 2007

Марина Головець, 36-річна жінка з Ужгорода, яка після кесаревого розтину не прийшла до тями і десять місяців перебувала в коматозному стані. Тиждень тому Марина померла. За словами родичів, остання доба тяжко хворої жінки була жахливою, проте ніхто з лікарів не прийшов, аби полегшити її муки.

— Я приїхала до Марини в село у середу, — розповідає старша сестра жінки Ганна Матьовка. — І одразу побачила, що її стан змінився. Сестра почала стогнати, наче тяжко хвора людина. Наступного дня зателефонував брат і попросив знову приїхати: «Приїжджай, Марина, мабуть, помирає». Сестра вже не стогнала, тільки з широко розплющеними очима крутила головою на всі боки й силкувалася підтягнути до грудей руки. Вона наче корчилася від болю. Через шприц, із допомогою якого мама годувала Марину, я ввела їй подвійну дозу анальгіну й димедролу, та це не допомогло. Мама побігла до сільської фельдшерки, якої не виявилося дома. Вона попросила сусідів переказати, щоб фельд­шерка обов’язково прийшла й зробила хоч щось, але та так і не прийшла.

Після Марининої смерті не можу не згадати таку деталь. За ці сім місяців, котрі сестра промучилася в селі після того, як її привезли з лікарні до старенької мами, ми кілька разів просили фельдшерку зайти й допомогти хоч консультацією. Марно. Вона заглянула лише раз — із цікавості, — коли йшла до сусідів. А побачивши Марину, вимовила: «Дуже, мабуть, нагрішила ця жінка, що Бог її так покарав. Краще б вона померла». Хоча хвороба моєї сестри — це історія лікарської безвідповідальності й байдужості. Марина потрапила до пологового відділення абсолютно здоровою жінкою, котра до того народила двох дітей. Як неодноразово говорили мені у приватних розмовах медичні працівники, її стан — це результат халатності лікарів. Відколи Марину перевезли в село, лікарі навідалися до неї лише один раз, після того, як я зі скаргами пішла в управління охорони здоров’я облдержадміністрації. Ми не вимагали щоденних чи навіть щотижневих візитів, але принаймні раз на місяць можна було прийти й проконсультувати маму, як правильно доглядати за хворою, як краще лікувати її страшні пролежні!.. Ніхто не прийшов. І того дня теж. Ми стояли біля ліжка сестри, дивилися, як страшно вона мучилася всю добу, і нічого не могли вдіяти. Це було жахливо...

Після смерті Марини перед її родичами постала нова проблема. Сільська фельдшерка категорично відмовилася видати довідку про смерть. Цей документ вдалося отримати лише після біганини по лікарях та звернення в управління охорони здоров’я ОДА. Останню ніч Марина провела в гуртожитку, за місце в якому так тяжко працювала на кількох роботах. Старших дітей, 12- і 16-річних сестричок, які гірко плакали за мамою, дорослим вдалося заспокоїти, переконавши, що мамі тепер краще, адже вона вже не мучиться.

 


Джерело: Дзеркало Тижня
Прочитали: 17424 рази

Надрукувати Надрукувати    Переслати Переслати    В закладки В закладки

Новини по темі:
 • 90% українців не довіряють вітчизняній медицині
 • В Україні створять реєстр юристів з медичного права
 • Лікарі не пояснюють пацієнтам їхні права
 • Загрозливі масштаби поширення хронічних хвороб нирок серед українців
 • Захист прав пацієнта в контексті обов’язків і відповідальності лікарів

  Читайте також:
 • Пацієнт має бути задоволений, а лікар – голодний і добрий?
 • Чи є права в українського пацієнта?
 • Активна позиція пацієнтів. Борітеся й поборете!
 • Понад сотня гемодіалізників пікетуватимуть Кабінет міністрів
 • Громадський моніторинг якості медичних послуг в м. Ужгород
  Повернутися назад
 •  Інше 

   Пошук в Google 

   Ваша думка 
  На Вашу думку найкращим індикатором якості медичного обслуговування є:
  Задоволення пацієнтів
  Задоволення медичного персоналу
  Показники смертності в медичних установах
  Технічне забезпечення медичних установ
  Свій варіант  Всього голосів: 213
  Результати опитування

   Партнери 
  UniversalTrans.Info - Все про транспорт та суміжні послуги.

    Copyright © 2006 by Yuriy Trompak.